• Tellidere Mah. 72036 Sokak No:7 Seyhan / ADANA

Kombi Montajı

Yeni bir kombi satın aldığınızda veya eski kombinizi değiştirmek istediğinizde cihazınız montajının üretici firmanın ve gaz dağıtım şirketinin teknik şartnamelerine uygun olarak yapılması gerekir. Bu hem sizin güvenliğiniz için hem de kombinizin düzgün bir şekilde çalışması için önemli bir durumdur.

adana kombi tamiricisi

Kombi Bakımı Profesyonel Bakım Servis Merkezi

PERİYODİK KOMBİ BAKIMI

Ev, iş yeri v.b. yerlerin ısınmasında kullanılan cihazları uzun süredir çalıştırılmadığından, kontrol ve bakım yapmadan önce çalıştırılması cihazın performansını ve ömrünü olumsuz yönde etkileyebilir. Cihazı çalıştırılmadan önce cihazın ve tesisatının kontrolü yapıldıktan sonra cihazı devreye alınması önerilir. Bunun nedeni cihazın verimli çalışması, performansını koruması, yakıt tasarrufu, oluşabilecek arızaları önceden tespit etme ve bu arızalardan kaynaklanan tamir masraflarını ortadan kaldırmak olarak sıralanabilir.

Neden Önemlidir?
Karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı, kış gelmeden doğalgazlı cihazların periyodik bakımları ile baca temizliklerinin yaptırılması gerektiğidir. doğalgazla çalışan kombi ve şofben gibi cihazların periyodik yapılmaması ve bağlı olduğu bacaların temizlenmemesinin, ölümlere yol açan karbonmonoksit zehirlenmelerine yol açabildiğini belirtti.

NEDEN GEREKLİ

Bacalı cihazlarınıza, yetkili servisinizi çağırarak yaptırın. Cihaz bacalarına kesinlikle aspiratör bacası bağlatmayın. Cihazlarınıza baca sensörü taktırın, çalışır durumda olduğunu kontrol ettirin. Her cihaz ya da malzemenin belli bir kullanım süresi vardır. Örneğin baca fileksleri (cihazı bacaya bağlayan esnek boru), ısınma ve soğumadan dolayı deformasyona uğradığından, bu malzemeleri 2 yılda bir yenileyin. Bacalı cihazınız için gerekli taze hava teminini sağlayan havalandırma yoksa mutlaka taktırın. Bu cihazı gazete, perde ile kesinlikle kapatmayın ve atmosfere direkt açık olmasını sağlayın. Balkonunuzu cam, PVC gibi malzemelerle kapattığınız takdirde, ventilasyonu, atmosfere doğrudan açılacak şekilde monte ettirin. Ters rüzgara karşı bacalarınıza şapka taktırın. Evinizde çürük sarımsağa benzer bir koku hissettiğinizde, ortam dışına çıkarak Alo 187’yi arayın; ekipler gelene kadar doğalgaz vanalarını kapatın, pencereleri açık tutun, herhangi bir yangına yol açmamak için elektrikli hiçbir alete dokunmayın ve ortamda cep telefonu kullanmayın.